podanie rukAhojte ženy a muži,
Prvý raz vás pozývam na kurz „Kranio 5“, ktoré je v štruktúre úplne posledné a zaoberá sa cielene technikami na prácu s klientom. Čiže kopa trénovania, štruktúry, hlbokej demokracie v praxi. Sledovanie signálov, ktoré rozoberieme tak ako som vám o tom ešte nevravel, pretože na kurzoch bolo min 70% ľudí, ktorí toto nemali ako primárnu potrebu. Preto som vedel že príde deň, kedy ponúknem modul špeciálne pre tých, ktorý sa chcú zdokonaliť v práci s klientom, skupinou či inej forme asistovania. Je to modul pre tých, ktorý naozaj prijali to, že chcú slúžiť, a nie iba robiť. Prípadne sa to chcete naučiť ešte trochu inak.


kranio Lenka lezi
 
Srdečne Vás zdravím, ženy a muži.
Volám sa Marek Bohunický a pozývam Vás na  sebaskúsenostný kurz, kt. je novou generáciou kraniosakrálnej biodynamickej terapie. Kurz je šamanským doplnením pôvodného biodynamického štýlu, ktorú som vyvíjal 5 rokov. Klasickú verziu som doplnil cvičeniami na uvedomovanie si hraníc,  konšteláciami na danú tému a proces-orientovaným prístupom. Tu Vám ponúkam krátku video pozvánku, ochutnávku na kurz (klikni na video)

 
deti v nás
 
Dobrý deň Vám všetkým.
Nedávno som dokončil lektorovanie ďalšieho kurzu kraniosakrálnej terapie. Kurzy sú posledné dva roky stále viacej a viacej o neuvedomelých hraniciach a vzdialenostiach. Stále menej tak robíme a učíme sa techniky, pretože je potrebné zistiť a precítiť si ako sú na tom ľudia so sebauvedomením svojho priestoru a slobodného prejavu cez telo. Čiže moje zameranie nie je na techniku, ale na človeka...

Účastníci kurzov, ktoré som nazval Šamanská kraniosakrálna terapia, prechádzajú sebaskúsenostnými cvičeniami o pociťovaných skutočných vzdialenostiach, ochote a schopnosti sa stretnúť s niekým v dotyku nielen fyzicky ale i psychicky. Sú to doslovne iniciácie do prebratia vlastnej láskavej zodpovednosti za postaranie sa o svoje hranice a ich uctenie i u klienta. Rôznymi zdieľaniami o zakázaných či hanblivých témach, konšteláciami a tým čo si vypýta proces skupiny. Väčšinou je to prekvapenie medzi mysleným a pociťovaným stavom.

Tu nájdete spätnú väzbu účastníkov kurzov a seminárov. ďakujem za Vaše zdieľania,  lektor Marek Bohunický

 uvodna kranioDobrý deň, dovoľujem si Vás srdečne pozvať na kurz Šamanskej kraniosakrálnej terapie. Čo to vlastne je? A na čo má zmysel sa o to zaujímať?

Tu je malé ochutnávkové video: https://youtu.be/Tlh-ntA78wM

O čo ide na tomto kurze?
V prvom rade mi záleží na tom, aby účastníci odchádzali s praktickými znalosťami. V tomto duchu je potrebné nielen teoretické umiestnenie bodov, no i spôsob ako ich „cítiť“, pretože to je hlavné vodítko. Každý bod ma svoje „jadro“, tzv. ťažiskový bod. To je skutočná prax, vtedy môžeme použiť intuíciu a nechať ruky „voľne chodiť“. Je to vnímanie telom, empatia a to sa pri pôsobení cez ruky skĺbi s láskavým hlbokým zážitkom u oboch, prijímajúceho i dávajúceho.
 reflexka na web

Je to relaxácia, osobnostný rozvoj, schopnosť lepšie sa navzájom počuť a vnímať. Rozšírenie vedomia a dôvery v seba sama. Pôsobenie cez srdce je liečivé pre všetkých zúčastnených. Sebadôvera a schopnosť sa uvoľniť sa dá naučiť práve prijatím tela a jeho rešpektovaním. Civilizácia sa od tela vzďaľuje, sme viac v hlave ako v srdci a bruchu. Reflexná terapia navracia rovnováhu vedomia späť k našej základni – nohám. Aby sme pevne stáli na Zemi a prijali jej dary – radosť, zdravie, zdieľanie.

Aby sa absolvent dozvedel čo najviac o tejto téme, rozdelil som kurz na 3 stupne. A tým sa nemyslí klasické rozdelenie na pohybový systém a vnútorné orgány! Ide o jednotlivé pomocné spôsoby a možnoti ich kombinácií.

V prvom rade mi záleží na tom, aby účastníci odchádzali s praktickými znalosťami. V tomto duchu je potrebné nielen teoretické umiestnenie bodov, no i spôsob ako ich „cítiť“, pretože to je hlavné vodítko. Každý bod ma svoje „jadro“, tzv. ťažiskový bod. O týchto sa na kurzoch málo alebo vôbec nehovorí. A to je skutočná prax, vtedy môžeme použiť intuíciu a nechať ruky „voľne chodiť“. Je to vnímanie telom, empatia a to sa pri pôsobení cez ruky skĺbi s láskavým hlbokým zážitkom u oboch, prijímajúceho i dávajúceho.

Vážený/á záujemca/kyňa o kurz Reflexnej masáže (RM) chodidla,

Je mi cťou byť lektorom metódy, ktorá sa stala neodmysliteľnou súčasťou diagnosticko – liečebných postupov. Vďaka osobnej skúsenosti s účinnosťou a obrovským rozsahom možností RM som sa ju pred ôsmimi rokmi rozhodol priblížiť záujemcom. Spočiatku to boli kolegovia z radov terapeutov. Avšak súčasná doba vyžaduje priamu osobnú starostlivosť a záujem o zdravie každého jedinca. Inak povedané, každý by mal mať aspoň základnú znalosť o svojom tele, čo mu škodí a ... ako si pomôcť.

Go to top