bankovane krize          detail bankovania

Bankovanie je stará metóda liečenia, používaná zrejme vo všetkých častiach sveta. A teda i na Slovensku. Profesionálne sa využívajú napríklad znalosti čínskej medicíny, priebeh meridiánov (energetických dráh) a stav vnútorných orgánov, prehmatanie kože, hlbších vrstiev ako sú svaly a fascie.

Účelom bankovania môže byť uvoľnenie spazmov, zrelaxovanie, detoxikácia - čiže odplavenie nežiadúcich látok z tela a krvného riečišťa von. Nedá sa jednoznačne povedať, že bankovanie slúži iba na uvoľňovanie. Stáva sa, že človek je v depresii, smútku, ľahostajnosti - takpovediac je "dole". Vtedy je potrebné zvýšiť jeho prítomnosť v živote, nabudiť ho, "dodať energiu".

Je viacero štýlov bankovania: suché, s naolejovanou pokožkou, s bylinkami a tzv. vodné (kde je v banke pri priložení voda). Každé má svoje špecifické použitie, najznámejsšie je zrejme olejové bankovanie.

Masáž bankami - je spôsob, kde po naolejovanej časti tela posúvame bankami a tie podtlakom vyťahujú tkanivo smerom von. Dá sa to prirovnať hre s vysávačom, ktorou sa deti radi zabávajú pri upratovaní :). Takto sa dá krásne uvoľniť a prekrviť koža i svalstvo. Predpripraviť pred masážou alebo byť i ako samostatná masáž.

- je efektívna pre sedavé zamestania na oblasť zadku, stehien a pod, kde sa samozrejme dodrží jemnejšie prítlak banky. Pri profesionálnom použití a dostatočným schopnostiach je možné bankovať i také nepredstaviteľné zóny, ako sú prsia. Pri uvoľňujúcej ručnej masáži sa použije kvalitný éterický olej ( geránium, ylang-ylang, pomaranč a kadidlo) a následne sa bankovaním s pružnom bankou poprsie nádherne spevní. Pri pridaní niektorých postupov a éterických olejov dochádza k zväčšeniu poprsia. Skúsenosti boli i o jedno číslo.

Zjednodušene možno povedať: čím viac je daná oblasť zahltená toxínmi a odpadovými látkami, tým je koža po bankovaní tmavšia, až skoro čierna. Postupne sa po viacerých aplikáciách vyčistí a už netmavne.

marec 07
Inak povedané, neodporúča sa nevestám pred svadbou. Znie to smiešne, no poznal som prípad, keď dáma mala 2 mesiace pred svadbou a nepovedala to masérovi. Našťastie sa podliatinky po mesiaci stratili.

Treba prihliadnuť na štruktúru kože, aktuálny stav klienta, anamnézu, indikácie a kontraindikácie, a pod. Piť dostatok tekutín a vhodný oddych.

Pre záujemcov o viac informácií doporučujem web, je tam veľa ďalších informácií

Go to top