BQ masery a terapeuti

 

 

Ako dosiahnuť, aby sa klient aj masér / terapeut cítili, že je o nich dobre postarané?

Dotýkate sa mnohých ľudí. Dotyky, ktoré premieňajú nielen klienta, ale aj vás samotných. Vaša práca - či skôr poslanie - nespočíva iba v čo najlepšom uspokojení toho, po čom tela klientov naozaj túžia, ale aj v tom ako si stanoviť hranice, aby vás masáže nevyčerpávali či dokonca nefrustrovali, ale napĺňali. Preto som po 20rokoch skúseností pripravil kurz Body Intelligence zameraný špeciálne pre ľudí pracujúcich s dotykom...

Máme náročnú prácu, ktorej výhody i nevýhody nechápe nik tak dobre ako my sami. Na jednu stranu je to radosť s práce pre ľudí, z fyzického kontaktu a stretnutia s klientom. Na druhú stranu záťaž zo stretávania rôznych osudov a príbehov, štýlov vzťahovania sa a premiešavania našich polí s poľom klientov. Čím intímnejšie a osobnejšie dotyky používame, tým je dôležitejšie byť všímavým a mať dostatok kvalitných nástrojov na zvládanie pocitov či už príťažlivosti alebo antipatie, ktoré zažívame ako pocity energie a atmosféry.Podľa podľa seba samého poznám, ako je náročné si dovoliť zdieľať v kruhu „bežných ľudí“, ktorý nerobia masáže a intímne masáže. Nik nevie tak poriadne uznať a vypočuť naše radosti i výzvy, občas i problémy, spojené s našou každodennom službou – ako my z komunity dotykových terapeutov. 

Rôzne formy masáží vyučujem od r. 2003 a tantrické masáže viac ako 10 rokov. Spravil som počas toho množstvo osobných i profesionálnych prešľapov, zranení fyzických i duševných. Tie ma viedli k štúdiu bodyterapie a proces-orientovanej psychoterapie, systemických konštelácií a kraniosakrálnej biodynamiky. Zistil som že v tejto brandži potrebujeme osobné skúsenosti z body-psychoterapie ako soľ – pre seba samých i klientov. Ibaže nič také sa na trhu nevyskytuje – nič čo by sa profesionálne zaoberalo vzdelávaním nás masérov priamo.
Preto som pripravil skladbu seminára, ktorý pozýva do kruhu iba „náš druh“ – dotykových profesionálov, tých ktorý sa tým živíme a chceme sa živiť ešte ľahšie, radostnejšie, efektívnejšie a i bezpečnejšie. A súčasne i my potrebujeme byť v roli prijímajúcich tak často, ako sa len dá – zazdrojovať sa, doslovne dovoliť svojmu Telu – animálnemu i nežnému Ja sa „nakŕmiť“.


Pozývam vás na zážitkové stretnutie „bratov a sestier“, kde budete môcť skúmať, zdieľať a objavovať:


- zdokonaliť svoju vlastnú techniku intímneho bezpečného dotyku,
- fyzickú tak i energetickú prítomnosť - používať efektívnejšie celé telo pri dotykoch a masážach
- chrániť sami seba pri práci s klientom a súčasne i jeho
- porozumieť svojim i klientovým telesným signálom a reakciám,
- spoznať a efektívne narábať s hranicami a energetickými manipuláciami
- ako sa pri masírovaní zdravo vyhraniť energeticky, fyzicky i slovne
- spojiť sa s Dychom života a vnútorným liečiteľom u seba i klienta
- nasledovať pohyby klienta a nevkladať tam vlastné
- a:
- zazdrojovať sami seba pár dňami dotykov, zdieľaní v kruhu a vzájomných masáží


Teším sa na všetkých vás, ktorým záleží na zdokonalení svojho remesla
Marek Bohunický

 

 

ČO VÁM TENTO KURZ KONKRÉTNE PRINESIE?

 

ZLEPŠÍTE SVOJU TECHNIKU PRÁCE A SPÔSOB BYTIA S KLIENTMI.

Klienti prichádzajú na masáž s rôznymi očakávaniami. Niekto chce rozmasírovať stuhnuté svaly, niekto len zrelaxovať, inému ... proste len chýba dotyk. Tieto očakávania sú niekedy vyslovené nahlas, inokedy sú však skryté. Ľudia si totiž často návštevou masáže kompenzujú nedostatok intimity či uznania alebo rešpektu v osobnom či pracovnom živote. To ale nepovedia nahlas a spravidla si to ani neuvedomujú. Telo však neklame. Nevie to. A tak niekedy potichu šepká, inokedy aj pomerne nahlas kričí, čo naozaj chce. Ak tieto volania počas masáže nevypočujete, môže vás to stáť veľa energie a klient rovnako odíde nespokojný či nenaplnený.

Naučíte sa vnímať a pracovať so signálmi, ktorými telo hovorí a využívať ich k tomu, aby ste lepšie prispeli k naplneniu potreby a očakávaní klientov.

 

NAUČÍTE SA PRACOVAŤ S TÝM, AKO VAŠA MASÉRSKA PRAX OVPLYVŇUJE VÁŠ OSOBNÝ ŽIVOT A NAOPAK.

Na druhej strane, ak vám ako terapeutovi - masérovi či masérke, niečo chýba v osobnom živote, hrozí, že budete do samotnej masáže prinášať príbeh, ktorý tam nepatrí. Klient to môže ľahko vycítiť, čo pravdepodobne nevyústi v nič prínosného ani pre jednu stranu. Na tomto kurze sa preto okrem iného naučíte aj uvedomiť si, aké dotyky vlastne chcete zažívať vy sami. Koľko a aké z nich si dovoľujete. Aké vám chýbajú a akých je priveľa. A ako veľmi toto celé prenášate do svojich dotykov. Inými slovami, ako veľmi svoje nenaplnené túžby prenášame na klientov alebo či sa na ňom "nevyživujeme".

Naučíte sa pracovať s vlastnými potrebami a túžbami, aby ste dokázali svoju masérsku prax prevádzkovať vyrovnanejšie a dlhodobo.

 

ČO MI TEDA TENTO KURZ KONKRÉTNE PRINESIE?

- Naučím sa lepšie vnímať skutočné potreby klienta. Napr. čo by robilo klientovo telo, keby to malo povolené. Čo by tá ruka robila, keby mohla? A tým pádom je budem vedieť lepšie pomáhať.
- Naučím sa lepšie vnímať aj svoje vlastné potreby a neprenášať ich nemiestne do svojej praxe.
- Naučím sa lepšie stanovovať hranice medzi dávaním a prijímaním. A teda, nevyhorieť.
- Naučím sa pracovať aj s priestorom. Podľa filozofie feng-shui stačí občas aj samotná ľahká zmena polohy masérskeho lôžka úplne radikálne zmeniť ochotu klienta sa otvoriť.
- Naučím sa lepšie komunikovať. Používať vhodné slová a výrazy. Klásť vhodné otvorené otázky.
- Naučím sa lepšie hospodáriť so svojou energiou. Nebudem sa napríklad toľko vyčerpávať dotyky, ktoré idú proti tomu, čo telo klienta v skutočnosti chce.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

ČO JE TEDA BODY INTELLIGENCE?
Body Intelligence je cesta, ako si pomocou Tela zariadiť život tak, aby bol radostnejší.

Naše Telo k nám prehovára takpovediac neustále. Poznáte ten pocit keď sa necítite vo svojej koži? Keď nestojíte pevne na vlastných nohách, keď „to“ necítite v kostiach? Naše Telo nám neustále dáva veľa signálov, ktoré však väčšinou nechávame celkom bez povšimnutia. Signalizuje nám, že nekonáme v súlade s tým, čo chceme alebo naopak nechceme. Že nie sme sami k sebe úprimný. Že sme neistý.

Body Intelligence nás učí tieto signály vnímať a následne s nimi pracovať tak, aby sme mohli naplno prevziať zodpovednosť za seba, svoje pocity, svoj život. Jednoduchšie povedané, učí nás spoznať a naplniť naše skutočné potreby.

Pokiaľ chceme žiť svoj život v radosti, potrebujeme nutne prevziať zodpovednosť za svoje pocity, činy a Život taký, akým si ho robíme. K tomu potrebujeme byť schopný cítiť a pravdivo nastaviť hranice k tomu, čo nám škodí a nevyhovuje, alebo čoho sa bojíme. Srdce hranice nenastaví. Potrebuje k tomu silu panvy, ktorá ho podporí. Potrebuje vnem Tela, ktoré cez signály napätia, ťahu, tlaku, teploty a pod. dáva najavo, že je niečo inak, než je pre nás vhodné.

 

BODY INTELLIGENCE 1 PRE MASÉROV A BODYTERAPEUTOV
päťdenný zážitkový seminár

Kde sa bude seminár konať: Bratislava, miesto upresním
Kedy sa bude konať: 26.-30.11.2019
(začiatok v utorok. o 9:30, predpokladaný koniec v obotu o 15:00)

Cena semináru je: 420,- EUR za osobu, v cene sú materiály a jedna osobná konzultácia po seminári na integrovanie v domácom prostredí

Cena nezahŕňa ubytovanie a stravu. Účastník má miesto na seminári zaistené po úhrade celej čiastky lektorného. Ubytovanie a stravu si účastníci hradia sami. Ubytovanie nieje zabezpečené, Stravovať sa možno v reštauráciách v okolí. Častokrát chodíme spolu tí, čo to tak práve cítia.

Počas semináru bude po celý čas k dispozícii voda, teplé nápoje a drobné občerstvenie.

Storno podmienky

Odstúpiť od prihlášky je možné iba písomne. Ak odstúpi účastník od prihlášky, má usporiadateľ právo uplatniť nasledujúce storno podmienky:
30 a  menej dní pred konaním semináru 100% z celkovej ceny. Je za seba možné poslať náhradu.


Zodpovednosť

Odoslaním prihlášky účastník potvrdzuje, že sa semináru účastní dobrovoľne a že za svoju účasť nesie plnú zodpovednosť. Pokyny lektorov sú iba návrhy, ktorými sa účastník riadi podľa vlastného uváženia. Účastník berie na vedomie, že v priebehu seminára z oblasti osobného rozvoja môže byť vystavený fyzickému, psychickému či emocionálnemu zaťaženiu. Účasť na seminári je určená zdravým, svojbytným ľuďom, ktorí majú záujem o osobný rast a ktorí netrpia žiadnou duševnou či mentálnou poruchou. Seminár nenahrádza potrebnú zdravotnú starostlivosť.

V prípade že účastník semináru v súčasnej dobe podstupuje akýkoľvek druh liečby, zaväzuje sa pred zahájením semináru informovať lektorov o tejto skutočnosti a o charaktere problémov, ktoré sú dôvodom liečby. Ďalej je odporúčané, aby o účasti na seminári informovali svojho ošetrujúceho lekára alebo psychoterapeuta.

Súhlas s vyššie uvedenými podmienkami prihlášky a súhlas so spracovaním osobných údajov pre účely usporiadania vyššie uvedenej akcie účastník potvrdzuje odoslaním prihlášky.

PRIHLÁŠKA
Ak máš o účasť na seminári Body Intelligence pre bodyterapeutov záujem, daj nám o sebe vedieť zaslaním emailu na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. . Ja sa ti následne ozvem s informáciami k platbe a ďalšími detailmi.

Prihlásením na seminár souhlasím s podmienkami akcie.

 

Vaše vyššie uvedené osobné údaje budem zpracovávat iba za účelom vzájomnej komunikácie a obchodných správ týkajúcich sa projektu Body Intelligence. Svoj súhlas se zasielaním a zpracovaním osobních údajov môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom zaslania požiadavky na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

"Až keď sa naučíš načúvať svojmu telu, počuješ aj to, čo ti hovorí tvoja duša."

 

KTO VÁS BUDE SPREVÁDZAŤ?


Marek Kožená bunda

 

 

Kurzom vás bude sprevádzať Marek Bohunický

tu o mne získate viacej informácií - klikni