Každú masáž, cvičenie, ošetrenie a jeho priebeh ovplyvňuje jeho vedomé zameranie. Ním je hlbšie spoznanie seba samého (ako jedinca, preto budem používať mužský rod) na zemitej úrovni, úrovni tela – jeho povrchu a vo vnútri. Čím si bránim/čo mi bráni na telesnej úrovni sa cítiť slastne. Doslovne. V tele ako doma.

Toto všetko je hmatateľné na telesnej úrovni, vo vlnení alebo stagnácii pulzácie, jej „pretaktovania“, vrstvách – takto môžem klienta prakticky sprevádzať a OCEŇOVAŤ momentálny stav.

Neposudzovať – pozorovať, ako to prakticky vyzerá pri dotyku na tele a nevliezať kde nieje moja kompetencia. Technickejšie info sú v obsahu web stránky, toto je kuchynské podanie dejov medzi riadkami zážitkov ošetrení.

  • kde a ako mám uložený hnev, ako ho prejavujem ( čiže práca s vnútornými hranicami), aké sú spôsoby jeho prejavovania a čo z nich je pre jedinca konštruktívneako si dovolím prejaviť svoje mužské a ženské aspekty,
  • práca s osobnými hranicami formou vnímania kože, emócií vnímaním svalu a štruktúry/pevnosti vnímaním kostí
  • čo so sexualitou, vzrušením či napätím vznikajúcim pri ošetrení i v bežnom živote
  • najhlavnejšie dôvody témy hnev spolu s úzkosťou a pocitmi previnenia sa a následného vplynutia do komfortného pocitu slati - nazývame ho i láskou
  • môžem si dovoliť prejaviť lásku, vlastnú dynamiku, sex.túžbu? potrebujem ju zamieňať? Nemám možnosť ju žiť priamo? Potrebujem ju ospravedlňovať? Iba vzťah na celý život? Chyba či skúsenosť? Závislosť? ...
  • pocity vlastnej hodnoty a práva na radostný život
  • emócie v tele a pulzácii, schopnosť a ochota sa o seba dobre postarať
  • prepájanie a harmonizovanie energetických centier tela s logickou postupnosťou a súčasnou intuíciou
  • vedomá práca so zdrojmi, ktoré predstavujú dostatočný pocit bezpečia -> práca s pupkom ako centrom sveta a jeho prepojenia s trupom a perifériami (prijímanie a dávanie, ako vyzerá dávať prijímaním a prijímať dávaním), schopnosť uskutočniť svoju voľbu.

Čiže toľkoto som mal potrebu sdielať. Ide o nazbieranie sily, radosti a prijatia pre seba samého a súčasné naučenie sprevádzať sa procesom, s ktorým budete mať telesnú skúsenosť. Ostatné info sú technické „bláboly“, ktoré pomáhajú k danému procesu. s úctou Marek Bohunický